Piec żeliwny Gustaw 1 z płytą grzewczą o mocy 13 kw to niebywale stylowa konstrukcja z fajerką na której można zagotować wodę na kawę lub herbatę. Piec ten nie wymaga obudowania cegłami w związku z czym jego przestawienie i podłączenie do innego przewodu spalinowego zajmie specjaliście wraz z pomocnikiem lub dwoma jedynie kilka godzin.

Sprawdź żeliwny piecyk Gustaw 1

Ma to olbrzymie znaczenie gdy podczas przemeblowania nagle pojawi się potrzeba jego przeniesienia w inne wygodniejsze miejsce.

Piec Gustaw 1 ma także wygodną rączkę z okładziną z tworzywa, które się nie nagrzewa. Ten dodatek w znaczący sposób ułatwia podkładanie sezonowanego drzewa, bo użycie rękawicy ochronnej czyni czynnością zbędną. Ma także podwójne żeliwne ściany, które lepiej się sprawują od pojedynczych, bo dłużej trzymają i oddają ciepło. Dodatkowo jest to pojedynczy odlew, rzecz jasna nie licząc drzwiczek z szybką żaroodporną. No a pojedyncze żeliwne odlewy są znacznie bardziej trwałe od konstrukcji modułowych czasami wypełnianych cegłą szamotową.

Gustaw 1 wygrywa z takimi gorszymi składającymi się z kilku elementów konstrukcjami, które to zawodzą znacznie częściej, zwłaszcza gdy trzeba je przenieść w inne miejsce. Dlatego wart jest swojej ceny, a jego największymi zaletami są stylistyka i imponująca żaroodporna szyba. Taki sentymentalny ukłon w stronę żeliwnych wkładów kominkowych sprzed stu lat.

Gustaw 1 – podsumowanie

Ta właśnie szyba dosłownie zalewa wnętrze blaskiem palącego się drzewa i dosłownie upiększa wieczory o magię, która nie jest już tą samą w przypadku nowych, bardzo gładko wyglądających konstrukcji. One nie mają już w sobie tego czegoś. Nie mają zdobień, które ożywiają epoki minione i dodają głębi wrażeniom. Głębia ta jest bezpośrednio połączona ze stylem sprzed lat, ze stylem, który nie może odejść.